Cios poniżej pasa ze strony mBank – nieoczekiwane podwyższenie oprocentowania kredytów hipotecznych

12-12-2015

mbank kredyt hipotecznyW pierwszym tygodniu grudnia mBank nieoczekiwanie powiadomił o swojej zaskakującej decyzji. Bank z dnia na dzień podwyższył oprocentowanie dla wszystkich nowo udzielanych kredytów hipotecznych o 0,4%.Radykalne posunięcie banku spowodowało, iż w szczegółowych rankingach kredytów hipotecznych ich oferta spadła o kilka oczek w dół, ustępując miejsca czołówce. Wzrost oprocentowania to większa suma odsetek do zapłacenia przez kredytobiorcę oraz wyższy miesięczny koszt obsługi zobowiązania. Dla przykładu przy kredycie w kwocie 375 000 PLN (okres kredytowania -30 lat) rata wzrosła o 90 PLN.
Decyzja ta nie odbiłaby się tak szerokim echem, gdyby nie fakt, iż podwyższenie dotyczy również klientów którzy już posiadali decyzję kredytową – otrzymaną jeszcze przed dniem wprowadzenia zmiany. Niektórzy oczekiwali na nią kilka tygodni, przedzierając się przez gąszcz formalności. Ta grupa klientów uzyskała od banku pisemne zapewnienie przyznania kredytu na niższym oprocentowaniu niż aktualne. Po czym mBank bez ostrzeżenia wycofał się z tych pisemnych zapewnień, zmieniając wszystkim decyzje kredytowe na te z wyższym oprocentowaniem. Przy tak długim czasie oczekiwania na kredyt oraz zbliżającym się terminie zapłaty za nabywaną nieruchomość klienci, który nie złożyli wcześniej wniosku kredytowego do jeszcze innego banku, nie mając wyboru podpiszą umowę z mBankiem. Nie wróży to jednak dobrej współpracy dla stron, gdyż nikt nie lubi być postawiony pod ścianą.Jeżeli znalazłeś się w podobnej sytuacji skontaktuj się ze mną. Znajdziemy alternatywne rozwiązanie.


Marek Grobelny

W calu umówienia spotkania proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. 
 
Ten serwis w celu prawidłowego działania używa plików cookies. Korzystanie z naszej strony oraz brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Pliki cookies są używane do celów statystycznych oraz zapewnienia prawidłowego funkcjonowania witryny.

Kontakt Wszystko o kredycie na zakup mieszkania
Copyright (c)2009-2020 www.doradcawrocław.pl