W 2015 roku minimalny wkład własny będzie wynosił 10% wartości nieruchomości

04-11-2014
wkład własny w 2015 rokuZastanawiasz się nad zakupem własnego mieszkania na kredyt? Chcesz zaangażować jak najmniej własnych pieniędzy? Decyzję warto podjąć do końca 2014 roku. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w tej informacji

Zgodnie z zapisami w Rekomendacji S, którą to Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała w 2013, a weszła w życie z początkiem roku 2014 maksymalne zaangażowanie banku w przypadku kredytów zabezpieczonych na nieruchomościach mieszkalnych zaciągniętych w 2015 roku to 90%. Oznacza to, iż przy zakupie mieszkania, domu będziemy musieli przedstawić 10% wartości nieruchomości jako wkład własny.

Obecnie obowiązuje tylko 5% wkładu własnego, jednak zasada ta będzie trwała tylko do końca roku .
(Pisaliśmy o tym wcześniej - Rekomendacja S zmiany 2013 - 10% wkład własny wymagany )

Pamiętajmy, iż do tej kwoty musimy jeszcze doliczyć opłaty związane z zakupem, czyli taksa notarialna, PCC (2% przy rynku wtórnym).


Zobacz pełną treść Rekomendacji S

Marek Grobelny

W calu umówienia spotkania proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.
 
 
Ten serwis w celu prawidłowego działania używa plików cookies. Korzystanie z naszej strony oraz brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Pliki cookies są używane do celów statystycznych oraz zapewnienia prawidłowego funkcjonowania witryny.

Kontakt Wszystko o kredycie na zakup mieszkania
Copyright (c)2009-2020 www.doradcawrocław.pl