Mieszkanie dla Młodych we Wrocławiu po II kwartale - nie jest źle, ale mogłoby być lepiej

04-07-2014
mdm wroclaw 2014Mamy za sobą już pół roku trwania rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych”. Ostatnie podsumowanie robiliśmy po I kwartale 2014, dzięki któremu mogliśmy zauważyć iż we Wrocławiu MDM sprawdza się słabo.Osoby zainteresowane kredytem MDM narzekały m.in. na małą ilość mieszkań które kwalifikują się do programu. Limit ceny m2 mieszkania, który obowiązywał we Wrocławiu był za niski, aby mogły znaleźć nieruchomość spełniającą oczekiwania.


Na II kwartał 2014 limit ceny mieszkania dla Wrocławia wzrósł do 4 983,55 zł za m2. Na tle pozostałych miast Polski była to jedna z większych podwyżek. Informacja ta została bardzo pozytywnie odebrana i wszyscy liczyliśmy na zwiększenie liczby składanych wniosków o dofinansowanie. Wzrost limitu spowodował, że więcej inwestycji deweloperskich znalazło się w zasięgu osób chcących skorzystać z programu MDM.

W II kwartale we Wrocławiu zostało przyznanych dofinansowań dla 176 wniosków. Jest to wzrost zaledwie o 21 wniosków w stosunku do I kwartału, w którym złożono 155 spraw. Jak możemy zauważyć z danych limit ceny nadal jest za niski, gdyż rewolucji nie ma.

Biorąc pod lupę całe województwo dolnośląskie widzimy już spadek wniosków w badanym okresie. W II kwartale przyznano dofinansowanie w 302 sprawach, natomiast w I kwartale było to 368. Spadek o 66 spraw. Za pewne przyczynił się do tego fakt, iż nastąpiło obniżenie limitu ceny dla mieszkań znajdujących się w województwie na II kwartał, oraz nieduży wzrost dla gmin sąsiadujących.
Przypomnijmy, że limit ceny za m2 jest inny dla miasta Wrocław, gmin sąsiadujących oraz pozostałego terenu.


Możemy dojść do wniosku, iż jak w większości przypadków cena robi różnicę i ma największe znaczenie.

Na III kwartał limit ceny dla Dolnego Śląska pozostał bez zmian, także rewolucji nie ma się co spodziewać.Jesteś osobą zainteresowaną skorzystaniem z dofinansowania?
Potrzebujesz więcej informacji?

Napisz lub zadzwoń.

Chcesz wiedzieć który bank oferuje najkorzystniejsze warunki przy programie MDM?
Zapraszamy na spotkanie.

Marek Grobelny

 
 
Ten serwis w celu prawidłowego działania używa plików cookies. Korzystanie z naszej strony oraz brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Pliki cookies są używane do celów statystycznych oraz zapewnienia prawidłowego funkcjonowania witryny.

Kontakt Wszystko o kredycie na zakup mieszkania
Copyright (c)2009-2020 www.doradcawrocław.pl