Słabe wyniki Programu Mieszkanie dla Młodych we Wrocławiu po pierwszych trzech miesiącach jego trwania

08-04-2014
kredyt mdmW stosunku do bardzo dużego zainteresowania rządowym programem Mieszkanie dla Młodych liczba osób podejmująca ostateczną decyzję o wyborze kredytu MDM nie jest liczna. W głównej mierze wynika to z ograniczeń jakie są w ustawie.


Za drogie mieszkanie dla młodych

Zdaniem ekspertów głównym problemem jest limit ceny. We Wrocławiu średnia cena za metr nieruchomości jest średnio o 500 zł wyższa niż zakładany w ramach programu MDM limit. To sprawia, że – zdaniem ekspertów – takich mieszkań, które mogłyby być objęte dopłatą, w centrum praktycznie nie ma. Ratunkiem mogą być obrzeża miasta.
Gracjana Rutkowska
cały artykuł:
http://www.tvp.pl/wroclaw/aktualnosci/rozmaitosci/za-drogie-mieszkanie-dla-mlodych/14702779Wykończenie za własne środki


Niski limit ceny powoduje, iż w chwili obecnej deweloperzy nie są w stanie zaoferować w programie MDM mieszkań „pod klucz” , czyli już z wykończeniem. Młode osoby mogą jedynie kupić mieszkanie w stanie deweloperskim.
Ustawa o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania zakłada jeden cel przeznaczenia kredytu MDM, czyli zakup mieszkania. Drugi cel jaki wówczas się pojawia, czyli wykończenie mieszkania nie sfinansujemy już kredytem MDM. Musi być to zrobione z posiadanych przez nas środków lub z kolejnego kredytu.
Pamiętajmy jednak, iż nie każdy bank zgodzi się na udzielenie dodatkowego kredytu zabezpieczonego na nabywanej nieruchomości. Posiłkowanie się wówczas kredytem gotówkowym mija się z celem. Obciąży to bardzo nasz miesięczny budżet i zwiększy ogólną ilość odsetek. W konsekwencji może okazać się, że kwotę którą otrzymaliśmy w formie dofinansowania w Programie Mieszkanie dla Młodych zwrócimy w postaci zwiększonej liczby odsetek do banku.

Chcesz wiedzieć więcej na temat kredytu MDM?
Napisz lub zadzwoń.

O dofinansowanie warto starać się w kilku bankach jednocześnie!

Chcesz złożyć wnioski o kredyt MDM?
Umów się na spotkanie.

Zapraszam

Marek Grobelny
Doradca kredytowy
 
 
Ten serwis w celu prawidłowego działania używa plików cookies. Korzystanie z naszej strony oraz brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Pliki cookies są używane do celów statystycznych oraz zapewnienia prawidłowego funkcjonowania witryny.

Kontakt Wszystko o kredycie na zakup mieszkania
Copyright (c)2009-2020 www.doradcawrocław.pl