KREDYT KONSOLIDACYJNY jako rozwiązanie na nadmierne zadłużenie

26-03-2014
kredyt konsolidacyjnyNajkrótsza definicja kredytu konsolidacyjnego to połączenie wszystkich kredytów w jeden. Jeżeli czujesz, że Twój miesięczny budżet jest nadmiernie obciążony przez raty kilku kredytów. Rozważ zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego.


Dzięki takiemu rozwiązaniu istnieje możliwość obniżenia wysokości miesięcznej sumy spłat na nowych warunkach, wygodniejszej formy spłaty (jeden przelew zamiast kilku), również rata jest niższa niż suma dotychczasowych płatności.

Kredyt konsolidacyjny jest rozwiązaniem dla osób, które w przeszłości zaciągnęły kilka różnych kredytów (np. na samochód, kredyt ratalny lub tez gotówkowy, karta kredytowa) i mają trudności z obsługą miesięcznych łącznych rat z tytułu wszystkich swoich zobowiązań kredytowych.

Należy pamiętać, że zdecydowana większość banków udziela obecnie kredytów konsolidacyjnych pod hipotekę na nieruchomości. Istnieje możliwość obciążenia hipoteką nieruchomości będącej własnością kredytobiorcy lub osoby trzeciej (np. członków rodziny).

Zmniejszenie rat kredytowych uzyskuje się w z dwóch powodów: po pierwsze kredyt zabezpieczony hipoteką jest dla banków mniej ryzykowny (a więc jest z reguły oprocentowany zdecydowanie niżej niż gotówkowy), a po drugie kredyt konsolidacyjny udzielany jest (podobnie jak hipoteczny) na dłuższy czas.

W tej chwili na rynku mamy do czynienia z bardzo różnorodną ofertą kredytów konsolidacyjnych, a więc istnieje możliwość spokojnego wyboru i negocjowania warunków z bankiem oraz porównywania warunków oferowanych przez różne banki czy nawet skorzystanie z różnych promocji ogłaszanych przez poszczególne banki.


Zapraszam na spotkania.

Marek GrobelnyW calu umówienia spotkania proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.

 
 
Ten serwis w celu prawidłowego działania używa plików cookies. Korzystanie z naszej strony oraz brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Pliki cookies są używane do celów statystycznych oraz zapewnienia prawidłowego funkcjonowania witryny.

Kontakt Wszystko o kredycie na zakup mieszkania
Copyright (c)2009-2020 www.doradcawrocław.pl